
Akoestisch plafond voor bibliotheken en leeszalen
Een akoestisch plafond is in een bibliotheek geen bijzaak - het is een basisvoorwaarde. Mensen komen om rustig te lezen, te studeren of geconcentreerd te werken. Galm en storende reflecties van harde vloeren, hoge plafonds en glazen gevels verstoren die rust direct. Acosorb brengt naadloos akoestisch spuitwerk aan op het plafond, zonder zichtbare rasters of panelen, en verlaagt de nagalmtijd naar het niveau dat past bij een openbare leesomgeving. Het resultaat is een rustige, comfortabele sfeer die het gebruik van de bibliotheek ten goede komt - voor zowel bezoekers als medewerkers.
- Uitzonderlijke goede geluidsabsorptie
- naadloos aangebracht in één fase
- 5 jaar garantie op de hechting
- Diverse soorten afwerkingen mogelijk
Bent u op zoek naar akoestische isolatie voor uw ruimtes? Neem contact op door het contactformulier in te vullen en informeer naar de mogelijkheden. We geven vrijblijvende adviezen of direct een offerte op maat, indien gewenst.
Waarom is akoestiek cruciaal in bibliotheken?
Een bibliotheek stelt hogere eisen aan akoestiek dan de meeste andere openbare gebouwen. Bezoekers komen om te lezen, te studeren of geconcentreerd te werken - en dat vraagt om een omgeving met weinig achtergrondgeluid en een korte nagalmtijd.
De norm voor openbare gebouwen zoals bibliotheken schrijft een nagalmtijd (RT60) voor van maximaal 0,8 seconden. In de praktijk halen veel bibliotheken dit niet. Hoge plafonds, harde vloeren, grote ramen en stenen wanden zorgen voor lange galm die concentratie verstoort en de omgeving oncomfortabel maakt. Kinderen die hardop lezen, mensen die fluisteren aan een balie - al dat geluid weerkaatst en stapelt zich op.
Onderzoek naar leesvaardigheid en omgevingsgeluid toont aan dat kinderen in ruimtes met een hoge nagalmtijd significant slechter presteren op begripstaken. Voor scholen en bibliotheken is goede akoestiek daarmee niet alleen een comfortvraag, maar een pedagogische keuze.
Akoestisch spuitwerk op het plafond verlaagt de nagalmtijd effectief en naadloos, zonder het karakter van de ruimte aan te tasten.
Toepassingen binnen de bibliotheek
Elke ruimte in een bibliotheek heeft zijn eigen akoestische uitdaging.
Leeszaal
De leeszaal is de kern van de bibliotheek en de ruimte waar stilte het meest telt. Hoge plafonds en grote vloeroppervlakken maken dit tegelijkertijd de moeilijkste ruimte akoestisch gezien. Akoestisch spuitwerk op het plafond verlaagt de nagalmtijd tot onder de 0,8 seconden en zorgt voor de rustige omgeving die lezers verwachten.
Studiezalen
In studiezalen werken meerdere mensen tegelijkertijd, vaak met laptops en soms in groepjes. Spraakgeluid en toetsenbordgeluid stapelen zich op in een kleine ruimte. Een relatief dunne laag spuitwerk van 15 tot 20 mm is hier doorgaans voldoende om de akoestiek merkbaar te verbeteren.
Vergaderruimtes
Bibliotheken hebben steeds vaker inpandige vergader- of presentatieruimtes voor workshops en lezingen. Hier geldt juist dat spraakverstaanbaarheid centraal staat. Akoestisch spuitwerk voorkomt dat stemmen weggalmen en zorgt dat presentaties helder overkomen zonder versterking.
Entreehal
De entreehal is akoestisch gezien vaak het grootste probleemgebied: hoge plafonds, harde vloeren en veel doorloopverkeer. Tegelijkertijd is het de eerste indruk die een bezoeker krijgt. Naadloos spuitwerk op het plafond dempt het omgevingsgeluid zonder dat de ruimte haar openheid of architectonische uitstraling verliest.
Akoestische oplossingen voor bibliotheken
Een akoestisch plafond is een effectieve oplossing om te voorkomen dat het rumoerig wordt in de bibliotheek. Mensen komen er om alleen boeken te lezen of juist om een rustig plekje te vinden om geconcentreerd te werken of studeren. Hoe dan ook, de akoestiek van de ruimte is cruciaal voor een prettig binnenklimaat. Een slechte akoestiek leidt tot concentratieverlies en een onprettig leef- en werkklimaat. Acosorb komt met een effectieve oplossing in de vorm van akoestisch spuitwerk en akoestisch pleisterwerk.
Gratis sample box
Om een beter beeld te krijgen van de mogelijke afwerkingen, sturen we u graag een gratis sample box toe. In de sample box vindt u diverse proefmonsters van onze akoestische oplossingen. Vraag de sample box aan door te bellen naar 020 2259731. Of stuur een mail naar info@acosorb.nl.